• Autor: Robert Čechlovský
  • Publikováno: 19.9.2012
  • Rubrika: Různé

XIX. ročník Memoriálu Josefa Pospíšila

V sobotu 15. září Sbor dobrovolných hasičů Libčice II – Letky uspořádal již XIX. ročník soutěže v požárním sportu Memoriál Josefa Pospíšila, spojený s oslavou 130 let od založení sboru.

Soutěž v požárním útoku na plechovkové terče se konala na břehu Vltavy, vedle libčického přívozu. Soutěž proběhla dle pravidel požárního sportu – na dvě hadice typu B, dvoukolovým systémem, kdy se počítá lepší čas. Přihlášená soutěžní družstva nemusela proti ostatním ročníkům platit startovné a obdrželi 7 lístků na občerstvení zdarma, tedy přesněji na výbornou vepřovou uzenou kýtu, kterou skvěle připravil bratr Petr Veszelei. O ostatní občerstvení, hlavně o správný pitný režim bez tvrdého alkoholu, se postaral Petr Bohunovský společně s Antonínem Soukupem. Hudbu a vtipné moderování zajistil DJ Bubo  -Luboš Zbořil.

Bohužel i přes lákadla, která jsem zmínil výše, se letos soutěže zúčastnilo pouze šest družstev, z toho jedno družstvo žen, jedno družstvo smíšené a čtyři družstva mužů. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře, za pěkného, občas i slunečného počasí. Smíšené družstvo SDH Středokluky obsadilo poslední pátou příčku, domácí družstvo SDH Letky obsadilo čtvrté místo, třetí skončil sbor z úžic a na druhém místě se umístilo družstvo SDH Kněževes. První místo a putovní pohár vyhrálo družstvo SDH Středokluky muži. V ženské kategorii byl udělen pouze jeden pohár za první místo družstvu SDH Lysolaje. Všechna družstva obdržela pamětní list k výročí 130 let od založení našeho sboru.

Na závěr oslav přijel ukázat svou moderní techniku profesionální sbor HZS Roztoky. Zájemcům předvedl rychlé zásahové vozidlo vybavené vším potřebným pro první rychlý zásah, cisternu na podvozku Tatry 815 s hasicím dělem a žebříkový speciál s 30 m žebříkem, který si mohli  někteří odvážlivci vyzkoušet a vylézt si do 15 m výšky. Všem zúčastněným družstvům, organizátorům, hostům, městskému úřadu i divákům děkuji za pomoc a vytvoření příjemné přátelské atmosféry.