Česká mše vánoční

Kdo jste nebyli 17. prosince 2016 v evangelickém kostele na „Rybovce“, tak jste přišli o nevšední předvánoční zážitek.
Lavice byly obsazeny do posledního místečka stejně tak jako pomyslné jeviště. Početný pěvecký sbor Scandulu sbormistra Jana Šindeláře, sólisty Marií Lulkovou (soprán), Pavlu Kšicovou (alt), Martina Slavíka (tenor), Miroslava Jiráka (bas) a komorní orchestr, složený z učitelů a bývalých žáků ZUŠ Libčice a Kralupy, řídil velmi elegantně a s přehledem pan Luboš Harazin.
Kostel se rozezněl všem nám dobře známými melodiemi, a jak jsem si pak v kuloárech u umělců i diváků ověřila, i z jejich pohledu vše souznělo v originální chrámové akustice v čistou harmonii. Nádherná a neopakovatelná sváteční nálada podtržená pro pozorného diváka viditelnou souhrou a přátelstvím všech protagonistů vydařeného představení, kteří se dobře znají a citlivě na sebe reagují.
Jako si nedovedeme představit Vánoce bez ryby, nemůže být advent bez „Rybovky“. A pokud ji umí tak skvěle zahrát, zazpívat a dirigovat přímo „naši“, je to zážitek o to silnější.
Děkujeme všem umělcům a přejeme krásnou 4. adventní neděli.
Další aktuality v kategorii Informace MěÚ:
- 12.02.2019: Setkání se starostou a místostarostou
- 12.02.2019: Žádost o přidělení bio popelnice
- 08.02.2019: Zpracování nového územního plánu
- 31.01.2019: Životní podmínky 2019 - výběrové šetření v domácnostech
- 16.01.2019: Zapojte se do komunitního plánu ORP Černošice
Další aktuality v kategorii Kultura:
- 20.11.2018: Vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromu
- 14.11.2018: Umprum - výstava "Až po Už/horod
- 11.11.2018: Svatomartinský průvod 11.11.2018 od 17:00
- 28.10.2018: Dnešní Libčický běh se ruší
- 26.10.2018: Lípa republiky