Publikováno 16.10.2016 14:50

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Sport

Související fotogalerie: zde

15.10.2016 se konal již druhý ročník závodu v přespolním běhu, který pod názvem Libčický běh zorganizovalo Fórum Libčice - jmenovitě Vít Penížek, Kateřina Hrachovcová a její manžel Radek, za vydatné pomoci Upírků, kteří se proměnili v důležité traťové komisaře.

37 dospělých závodníků se za ne zrovna příznivého počasí pustilo na 8 km trať, která měla start a cíl na náplavce.

Rekordní čas v mužské kategorii zaznamenal zlatý Lukáš Přinda, který tuto trasu, která obsahovala nepříjemný táhlý kopec směr křižovatka u Chýnovského háje, za pouhých 31:07 min. Stříbrnou medaili si odnesl Michal Michálek a bronzovou Tomáš Lisý.

V kategorii žen zvítězila Kateřina Váňová s časem 38:47 min., na druhém místě skončila Iva Silnicová a na třetím a Lucie Strnadová.

Zajímavý byl též závod 22 dětí na trati dlouhé  cca 1 km, který všechny zdolaly s neuvěřitelnou vytrvalostí za mocného povzbuzování všech, zejména pak rodičů, kteří těm nejmenším dělali běžecké "vodiče".

Nejlepší čas 3:33 min.  zaznamenal vítěz Kryštof Lapihuska, druhý byl Martin Kučera a třetí František Juda.

Gratulujeme nejen vítězům, ale všem účastníkům, protože všichni podali obdivuhodný výkon. Velký dík si zaslouží organizátoři za perfektně připravený závod, který za podpory města přidal již  druhý díl do své dobré  tradice.