Ilustrační obrázek

Publikováno 9.11.2015 20:26

Autor: Hannah Bartíková

Kategorie: Kultura, Spolky

V průběhu jara 2015 byly ukončeny mistrovské soutěže družstev v šachu, kam ŠK Liběhrad přihlásil dvě družstva.

Radost nám udělalo mužstvo, které hraje regionální přebor osmičlenných družstev, protože skončilo na hezkém druhém místě. Naši šachisté to však chápali jako svůj neúspěch, protože družstvo hrálo velice dobře a od druhého kola bylo v čele soutěže. Bohužel v posledním rozhodujícím kole, kdy by k postupu do vyšší soutěže stačilo s mužstvem Sokola Buštěhrad B remizovat, zapracovala psychika a hráči prohráli těsně 3,5 – 4,5.

B mužstvo hrálo regionální soutěž pětičlenných družstev a skončilo na pátém místě, což zhruba odpovídá síle mužstva. B mužstvo dokázalo zvítězit v pěti zápasech, jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo.

Souběžně se soutěží družstev byl sehrán přebor oddílu o „Mistra Libčic“, jehož vítězem se stal Jiří Hořínek, kterému tímto gratulujeme.

Stále litujeme, že v oddílu nemáme dost hráčů z řad dětí a mládeže. Věříme, že to není tím, že by pro ně šachy byly příliš náročnou hrou, což v minulosti popřeli svými výbornými výkony Jakub Manek, Adam Basl a Jakub Houška. Stále ale platí, že šachy jsou jako sport pro děti méně atraktivní a že se raději věnují pohybovým hrám jako je např. fotbal, florbal a další. Navzdory tomu se nadále budeme snažit šachy mezi mládeží propagovat, protože bychom rádi v roce 2016 uspořádali šachový turnaj pro školní mládež.

Zveme všechny případné zájemce z řad dětí, ale i dospělých hráčů, aby si zcela nezávazně přišli s námi zahrát. Setkáváme se každý čtvrtek od 18:00 v Klubu seniorů v Letecké ulici.

Přijďte se pobavit hrou, které se ne nadarmo říká „královská“.